pondělí 30. dubna 2018

Den ve vzduchu 🛧

Ahojky 🛩


V sobotu jsem si se ségrou a její rodinou zajela do Plas na Den ve vzduchu. Minule jsem tam byla v roce 2016 s tehdejším přítelem, ale letos jsem si to užila o tisíc procent víc - díky jednomu krásnému zážitku - ale o tom až na chvilku ;) 
Ještě předtím jsme si stihly jít zacvičit, ve fitku jsem nebyla už strašně dlouho a chtěla bych zase začít chodit - a také jsem díky tomu provětrala nové kousky ♥


Vyjeli jsme po 11 hodině, jelikož nás zajímal hlavně program od 12 hodin - neteře se těšily na provazochodce, první byla jedna dívka - bohužel jí to moc nešlo a několikrát spadla, což byla škoda, jinak to bylo krásné, po ní šel další provazochodec, ten nápor větru ustál, takže super ;)


A to je ONO. Už předem jsem věděla, že chci zkusit rekreační let, takže jsem si stoupla do fronty a doufala, že na mě vyjde řada. Létalo se totiž do 13:30 - aby byla všechna letadla dole do 13:45, než začne program a pak se létalo od 17, ale tak dlouho jsme tam být nechtěli. Létalo šest letadel po 15 minutách a cena za osobu byla 500 Kč. Nakonec mě tam nahoře někdo vyslyšel - tři letadla přilétla ve 13:30, takže řada by na nás vyšla, stály jsme u letadla, chvilka napětí kdy pilot komunikoval s věží jestli jestli stíháme a ANO. Odlétaly jsme jako poslední letadlo a také jako poslední přilétaly ♥♥


Chvilku jsem zkoušela i pilotovat - a byl to super zážitek, i když abych pravdu řekla spíš jsem nás zhoupla a lehce se z toho zvedal žaludek. Ale mě se to líbilo :D

 A přesně ve dvě přilétl JAS-39 Gripen a odstartoval tak letecký program, který byl pestrý a velmi se mi líbil :)


Historický dvouplošník z 2. světové války


Jedno z akrobatických vystoupení - LET L-13 Blaník, kluzák


Parašutisté

Skupinové létání historických letadel Bücker Bü-131 Jungmann


Avia BH-1 celodřevěné letadlo. A řeknu vám, vidět tohle letadlo jak letí, to je úžasný zážitek
MiG 15-UTI


Martin Šonka - akrobatické vystoupení vicemistra světa Red Bull Air Race 
A že předvedl že fakt umí, jedno z nejlepších vystoupení ;)

14 komentářů:

 1. Týjo, tak to musel být vážně zážitek! A to boží počasí k tomu... :)

  OdpovědětVymazat
 2. Můj strejda má letadlo, takže jsem si to jednou také vyzkoušela a je to parádní zážitek. :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Ja úprimne moc lietanie nemusím. Niečo takéto som ešte nezažila. Ale čo sa týka lietania domov, tak mám radšej to čakanie na letisku ako samotný let :D Ale ty si si to zrejme užila :)

  Klaudia Duranova / INSTAGRAM

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Létání velkým letadlem taky nemám jako top, ale tímhle vyhlídkovým a vrtulníkem (tím jsem letěla už xy let zpět) to bylo úžasné :)

   Vymazat
 4. Taky jsem kdysi letěla takovým menším letadlem, ale to uz je pěkně dávno! :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Za mě super a už se těším na příští rok :D

   Vymazat
 5. Tak to muselo být fajn! Takový zážitek by se líbil i mě a hlavně to zkusit si pilotovat letadlo, to není možné každý den :) To je dobře že jste si to užili, takové akce mám taky ráda :)
  Inspiration by Linda

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bylo to super a létání bylo jednoznačně nejlepší :)

   Vymazat
 6. Skvělý článek :) Taky u nás vždycky chodíme na Letecký den nebo Aviatickou pouť :) Ale hlavně musel být super zážitek letět letadýlkem a zkusit si pilotovat i přes to houpání žaludku :D :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Byl to nádherný zážitek ;) mě zhoupnutí žaludku nevadilo, to jenom ségře a neteři :D

   Vymazat

Moc Vám děkuji za komentáře :) ♥