čtvrtek 7. srpna 2014

Austenland

Možná jste si někteří všimli, že zbožňuji Jane Austenovou, nejvíc miluji Pýchu a předsudek ...
no a nedávno jsem narazila na tenhle film - Austenland. Je to výborná komedie z roku 2013 a samozřejmě není jen pro milovnice "Jane" :D

     Film je o Jane (náhoda?), která miluje Jane Austenovou, její díla, dobu a především pana Darcyho (alias pana dokonalého) ... no, jedná se opravdu o velkou fanynku, která je svým idolem přímo posedlá. Zjistí, že v Anglii existuje místo, kde si může splnit svůj sen o "panu Darcym" - AUSTENLAND (něco jako Disnyland pro lidi co milují Austenovou :D )

     Zaplatí si základní balíček a odlétá, na letišti se setkává s další účastnicí, trochu hloupou, ale velice přátelskou a vtipnou Elizabeth "Charmingovou". Společně odjíždějí do resortu, kde je uvítá majitelka - paní Wattlesbrooková (pro přístě paní W.). Ostatní účastníci si zaplatili prémiový balíček a proto se k Jane paní W. chová přezíravě a jako k podřadnější osobě. Celý film se odehrává jakoby v regentské době, nesmí se používat mobily atd., ale Jane si ten svůj tajně nechá. Ženy se seznamují s najatými herci: plukovníkem Andrewsem, panem Nobleym (synovcem paní W.) a také s manželem paní W., celou skupinku uzavírá lady Amelie Hartwrightová, které je také účastnicí, ta při večeři i druhý den okatě flirtuje s panem Nobleym.
     Jane je odstrčená a při procházce se odděluje od skupinky a jde se podívat do stájí, kde se seznamuje s "pomocnou silou" Martinem, ke kterému pocítí náklonnost a stráví s ním několik krásných chvilek.
Do děje také zasahuje kapitán East, kterého pro sebe chce lady Amelie. Martin vidí jak se Jane nechá "oblbovat" kapitánem Eastem, naštve se, protože si o Jane myslel, že je jiná než ostatní účastnice ... Jane se proto rozhodne, že vezme "osud" do vlastních rukou a celý zážitek si užije a její postava dojde štěstí, s tím jí ochotně pomáhá Elizabeth, mezitím se Jane také sbližuje s panem Nobleym. Prožije také nemilí incident s manželem paní W., který se jí pokouší opilí nadbíhat a obtěžuje jí, ale pan Nobley a plukovník ho naštěstí včas zarazí.
     Když se u Jane najde mobil, chce jí paní W. vykázat, ale lady Amelie řekne, že je její a nechala ho u Jane, aby ho neměla na očích, lady Amélii samozřejmě paní W. nevyhodí, protože je to bohatá zákaznice. Amélie této pomoci využívá a chce po Jane, aby jí přenechala kapitána Easta.
     Blíží se čas plesu (kde má každou účastnici jí přidělený herec jakoby požádat o ruku), Jane jde na ples s panem Nobleym, ale uvědomí si, že tohle nechce, že chce něco skutečného a utíká za Martinem. Druhý den pobyt končí a Jane se balí domů, před odjezdem na letiště se dovídá, že jí nebyl přidělen pan Nobley, ale Martin, který to na ní celou dobu přesvědčivě hrál. Jane řekne paní W. že jí to tam nechá zavřít (kvůli obtěžování od jejího manžela). To paní W. vyděsí a posílá Martina, aby za ní jel na letiště a urovnal to s ní, když se to vše dozvídá i pan Nobley, jede na letišti také. Jane je tam nakonec nechá a odlétá.
     Doma se zbavuje své Darcyovské výzdoby, mluví s kamarádkou a zve jí k sobě, po chvíli se tam ale objeví pan Nobley, který jí chce vše vysvětlit - on nebyl herec, je učitel historie, skutečně se jmenuje Nobley a je synovcem paní W., v Austenlandu byl první týden, aby viděl, co jeho teta dělá, do Jane se zamiloval a proto za ní přijel ... no, končí to samozřejmě happy endem. Jane je s Nobleym, Elizabeth koupí Austenland a přetvoří ho k obrazu svému :)

Určitě tento film doporučuji, je tam mnoho vtipných scén, především s Elizabeth, která opravdu perlí :)


4 komentáře:

 1. Jé, o tom jsem ještě neslyšela, děkuji za tip :)

  OdpovědětVymazat
 2. Není zač, já se u toho opravdu skvěle pobavila ;-)

  OdpovědětVymazat
 3. super tip, dakujem urcite si pozriem :)


  Pozyvam ta na Dermacol letnu giveaway, tu: http://biancaprincipessa.blogspot.sk/2014/07/letna-giveaway.html

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju za pozvání
   Snad se ti film bude líbit :)

   Vymazat

Moc Vám děkuji za komentáře :) ♥