čtvrtek 28. prosince 2017

TEKUTÝ PÍSEK

Ahojky 🕮


Tuhle knížku už jsem četla docela dávno - v létě a teď jsem se k ní konečně dostala. Chudák, furt jsem jí odsouvala a dávala do popředí jiné knihy, ale dnes na ní už došlo. 
Jedná se o knihu Tekutý písek - i když já mám furt tendence říkat temný (asi kvůli obalu) :D a jedná se o Švédský krimi příběh :)


Hlavní hrdinka se jmenuje Maja Norbergová a je obžalovaná ve věci spoluúčasti na masakru na její škole, z vraždy svého přítele a své nejlepší kamarádky.

Příběh začíná po devíti měsících, kdy Maja byla úplně izolovaná od všeho dění kolem - a snaží se dokázat, že nespáchala to co říkají, že neměla o tom, co její přítel plánoval ni tušení, že nechtěla nikomu ublížit. Skoro nikdo jí nevěří a občas ona sama pochybuje o sobě, přemýšlí o tom co bylo i o tom co mohlo být, zda mohla tomu všemu nějak zabránit, o svém chování i chování svého okolí.
Vyjde pravda najevo? Uvěří někdo Maje? Bude propuštěna nebo stráví dlouhé roky ve vězení? To se dozvíte v knize

Kniha byla zajímavě psaná, někdy se odehrával soudní proces, jindy se příběh odehrával v minulosti, ve vzpomínkách a vlastně pomalu člověk přichází k tomu, co se vlastně stalo a jak k tomu došlo. Což je zajímavé a čtenář je napnutý co se bude dít. Některé pasáže byly trochu zdlouhavé a nudné, celkově se mi ale kniha spíše líbila, i když už jsem četla lepší :)
Za přečetní ale dle mého stojí, i kdyby kvůli tomu, abyste si udělali vlastní úsudek :)6 komentářů:

Moc Vám děkuji za komentáře :) ♥